seokulüp

SEO-Optimization -Image

Seo nedir?

Seo “Search Engine Optimization” ifadesinden alınmış ve arama motorları özellikle google için optimizasyon anlamına gelir.
Kullanıcıların kendilerinden sorduğu en önemli soru seo’nun tam olarak ne anlama geldiğidir. Seo site tasarımında,içerik stratejisinin belirlenmesinde,içerik üretiminde ve link oluşturmasında Google aramalarında daha iyi sonuç elde etmek ve daha çok ziyaretçi çekmek için yaptığımız toplu faaliyetlere denir.
Bir zamanlar seo sadece arama motorlarının optimizasyonu anlamına geliyordu ama bu kavram şimdi “ Search Experience Optimization“ kavramına değişti ve arama motoru iş deneyimi optimizasyonu anlamına geliyor,bir diğer değişte kullancının çıkan sonuçtan memnuniyetine özel önem vermeliyiz. Bu yeni kavram son bir kaç yılda Google’ın politikaları,sitenin ziyaretçilerinin beklentileriyle aynı yönde olduğu için oluştu.

Seo’nun önemi nedir?

Bizim ileri sürdüğümüz ilk meydan okuma(challenge) neden sitenizi seo yapmak istediğinizdir. Seo’nun değişik tanımları ve birçok kullanım alanı vardır. Ama en önemlisi  google’ın ilk sayfasında yer edinmek ve gelir elde etmektir.

İnternet kullanıcılarının çoğu istedikleri sayfaları Google,Bing ve yahoo gibi ana arama motorlarından buluyorlar. Elbette ki en çok aramalar google’dan yapılıyor.

Bu yüzden  uygun Seo daha çok ziyaret edilmek için sizin anahtarınızdır. Ayrıca arama motorları kullanıcılarının aradıklarını onlara sunduğu için internet reklamcılığıyla kıyasla müşteriler sizin sitenize daha çok güvenecekler ve bu seo’nun önemini ve neden ona dikkatimizi vermemiz gerektiğini gösteriyor.kullanıcıların arama motorlarında aradığı sözcükler çok önemlidir. Deneyimler,

Google üzerinden çok sayıda ziyaretçi çekmenin herhangi bir şirketin başarısını garanti edebileceğini göstermiştir.

Seo yöntemlerinden gelen ziyaretler her tür reklamdan daha üstündür

SEO-Analytics-Image

Site seo’sunun en önemli seviyeleri nelerdir?

Seo ve  bir sitenin optimizasyonu zaman alıcı ve devamlı bir süreçtir.  Google sonuçlarında daha iyi bir konum elde etmek için birçok teknikler ve yöntemler var ve her birinin bu süreç üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Traffic-Analytics-Icon

site kodlamasının standartlaştırılmasına,tasarımda Seo ilkelerine uyulmasına,standart biçimde işaretlemesine,site hızını optimizasyonuna, rispansio versiyonunun tasarımına ve bu kategorilerdeki maddelere On page seo ya da teknik seo denir.

Content-Creation-Icon

öncelikle söz konusu anahtar kelimler için uygun bir strateji seçmemiz gerek ve bu durum yol haritası çizmeye benziyor. Sonra sitemiz için özel içerik üretme aşamasına geçiyoruz. Google’ın ünlü sloganı” içerik padişahtır”ı duymuşsunuzdur. Seo olmuş içerikler üretmek çok önemlidir ve bunun yanında iç bağlantı oluşturmasını da doğru yapmalı.

Link-Building-Icon

dış Seo çoğunlukla site için geri bağlantı almayı içerir ki sitenin spam olmaması için doğru ve profesyonel biçimde yapılmalıdır. Socal medialarda faaliyet etmeye, profesyonel forumlara, yorum pazarlamasına,geri bağlantı satın almaya, röportaj reklamı satın almaya ve ... Seo off-page denir.

Dikkat ediniz !!!!

Bilmeniz gerekir ki uzmanlar Seo tekninklerini 3 farklı guruba ayırıyorlar:beyaz şapkalı Seo , siyah şapkalı Seo, gri şapkalı Seo.

Eğer gri ve siyah şapkalı Seoları kullanırsanız kısa sürede  sonuca ulaşa bilirsiniz ama Google algoritmaları bunları teşhis ediyor ve Google’daki yerinizi kaybediyorsunuz ve hatta spam olabilirsiniz.

Do You Want More SEO Traffic?

Our team of experts can optimize your website for search engine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elitphasellus lorem.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Seo’da sonuca varmanın yolu nedir?

Seo ifadesi ortaya atıldığında  bir çok müşteri sihirli bir kategoriyle karşı karşıya olduklarını düşünüyorlar ve bazı durumlarda bu konu hakkında doğru bilgiye sahip değiller. Bu durum bazı bireylerin ve şirketlerin bunu kötüye kullanmasını mümkün kılar.

Ayrıca bazı diğer müşteriler  az Seo bilgileriyle kendi

Sitelerinin Seosunu başlıyorlar ve çoğunlukla kendi sitelerinin seo’suna telafisi zor hasarlar veriyorlar.

Bilmeniz gerekir ki Google’da yer edinmek devamlı bir süreçtir ve mantıklı bir zamanda buna ulaşmak gerekir bunun için mutlaka Seo uzmanlarından yardım almalısınız.

Biz uzun yıllar Seo deneyimizi ve başarılı iş örneklerimizi kullanarak sitenizi istediğiniz ifadelerde Google’da ilk sayfaya taşıya biliriz. Eğer işinizde ve sitenizde evrim yaratmak istiyorsanız Seokulüp uzmanlarıyla danışmayı sakın kaçırmayın.